VSTUPNÍ POPLATKY BRZDÍ VAŠE INVESTICE

Znáte ten pocit, když nasednete do svého auta, zařadíte,  přidáte plyn a sotva se pohnete z místa? Trochu vás zamrazí, že je něco s vozem. Pak automaticky sáhnete po ruční brzdě a zjistíte , že byla zatažená. Uleví se vám, odbrzdíte a plynule se rozjedete.

Vstupní poplatky u investic působí stejně, jako zatažená ruční brzda u vašeho vozu. Investice se nemůže rozjet. Čím vyšší vstupní poplatky jsou, tím víc úsilí musí vaše investice vyvinout, aby je překonala. A za to se platí tou nejdražší komoditou, kterou máme k dispozici, totiž časem! V praxi jsou často vstupní poplatky tak vysoké, že i kvalitní investici  trvá několik let, než se náklady na vstupy vrátí.

Rozdíly mezi totožnou investicí se vstupním a bez vstupního poplatku jsou výrazné. Vezměme si jako příklad jednorázovou investici do otevřených podílových fondů ve výši 100.000 kč, která potrvá dva roky a fond připíše investorovi každý rok výnos 8%.

  • varianta se vstupním poplatkem 5% ( běžný tarif u akciových fondů ). Čistá investice je 95.000 kč, stav účtu po dvou letech je 110.808 kč
  • varianta bez vstupního poplatku. Čistá investice je 100.000 kč, stav účtu po dvou letech je 116.640 kč

Jak vidíte, rozdíl není malý. Tím ale investorovy potíže se vstupními poplatky zdaleka nekončí. V Česku se můžete setkat s poměrně rozšířeným poradenským nešvarem, požadovat při vstupu do investice ještě další jednorázovou odměnu ve výši tisíců i desetitisíců korun, podle objemu plánované investice. V podstatě je to jednorázová odměna poradci/firmě za to, že se vás „ujme“ a můžete jeho/jejím prostřednictvím začít investovat.

Samozřejmě nejsou vstupní poplatky jediným faktorem, který ovlivní vaši investici. Faktorů je mnohem více a existují i jiné poplatky, než vstupní. Ale se zataženou ruční brzdou se špatně startuje.

Společnost DMI – INVESTMENT s.r.o. se rozhodla umožnit všem investovat trvale bez vstupních poplatků. Týká se to stávajících i budoucích klientů. V baťovské tradici slouží podnikání k rozvoji bohatství. Růst bohatství musí být oboustranný. Vydělat musí kupující i prodávající.

P.S.  Pokud se ptáte, z čeho budeme žít, když ne ze vstupních poplatků, tak čestně sdělujeme, že nám vyplácí odměnu ty fondy, do kterých naši klienti investují. Ostatně jako i těm firmám a poradcům, kteří vstupní poplatek vybírají.

Upozornění: Výkonnost investičního nástroje dosažená v minulosti není spolehlivým ukazatelem budoucích výnosů. Návratnost původně investované částky není zaručena. 

07.03.2017 Krupa Březák s.r.o.