ROZLOŽENÍ INVESTICE DO SVĚTOVÝCH MĚN

Jedno z našich základních pravidel, kterého se vždy držíme, dbá na rozložení investice do různých světových měn. My upřednostňujeme investice do USD a EUR. Proč je to tak důležité?

Pokud nastanou krizové situace, vyvolané politickou či ekonomickou nestabilitou (válka na Ukrajině, Covid, vysoká inflace,…), vždy vychází lépe z těchto problémů nejsilnější světové měny. Lokální měny, jako je například česká koruna, jsou příliš malé a v očích velkých investorů také příliš spekulativní. V době krize velcí hráči stahují (prodávají) své pozice na lokálních trzích a odchází do bezpečnějších trhů stabilnějších měn.

Přesně to se nyní děje s naší korunou, která začala razantně oslabovat, protože o ni ztrácí svět zájem. Od začátku roku se potýkáme s oslabováním trhů a jejich výsledků díky vysoké inflaci, energetické krizi a nyní i válce na Ukrajině. Investoři, kteří se spoléhali jen na české prostředí a českou korunu, tak propady svých aktiv jen umocnili.

Naši partneři mají investice převážně v amerických dolarech, eurech nebo britských librách. Oslabování české koruny nyní hraje v jejich prospěch. U většiny účtů pozorujeme nárůst hodnoty a rychlé „dohánění“ propadů z počátku roku. 

Když máte jasnou strategii a dodržujete základní pravidla inteligentního investování, nemusíte se bát o svá aktiva ani v krizových dobách.

04.03.2022 Krupa Březák s.r.o.