UMĚT PENÍZE VYDĚLAT JE DŮLEŽITÉ...

Umět peníze vydělat je důležité.  Umět je nechat pracovat ve svůj prospěch, je ještě důležitější. Je jedna věc, kterou bychom měli učit své děti o penězích. Naše děti se neučí základům financí na školách a to je veliký problém. Škola a život je naučí, jak získat práci a jak tvrdě pracovat, ale jak s vydělanými penězi naložit už přesně nevědí.

Při jednom rozhovoru s Tony Robbinsem autorem knihy "Money, Master The Game" padla otázka, jakou věc by vložil do vzdělávacího systému, aby se další generace začali učit, jak správně využít svých peněz k tomu, aby rostla jejich hodnota, odpověděl:

"Jako jednu z prvních věcí, kterou bych naučil děti, je pochopení konceptu složeného úroku", vysvětluje multimilionář a motivační řečník.

Složené úročení znamená, že úroky z vašich investic jsou dále samy úročeny - hodnota majetku tím rychle roste, jako když se nabaluje sněhová koule. Přitom nemusíte být bohatý, stačí když investujete a využíváte sílu složeného úroku. Důležité je být chytrý a začít co nejdříve, jak jen to je možné.

Proč je důležité začít co nejdříve? Na tuto otázku vám odpoví příběh Theodora Johnsona, zaměstnance společnosti UPS, který si měsíčně vydělával v přepočtu na 31.500 Kč. Přesto, že nevydělával mnoho peněz, dokázal 20% ze svého příjmu odložit a posílat přímo na svůj investiční účet, aby mohl  v 52 letech odejít do důchodu s 1,9 milionem korun. Těšil se z důchodu a sledoval, jak jeho majetek roste. Ve svých 90 letech si zajistil jmění ve výši 1,9 miliardy korun. A to vše díky moudrému investování. Tento příběh dokazuje sílu složeného úročení.

Kolikrát jste slyšeli, že člověk vyhrál několik miliónů v loterii a všechno utratil  za několik málo let? Případů je mnoho a nemusí to být jen výherci loterií, ale i známe osobnosti nejen  u nás, ale i ve světě. Tito lidé vydělávali několik miliónů dolarů a skončili bez peněz. Ze zahraničních to byl například zpěvák Billy Joel nebo režisér Francis Ford Coppola a mnoho dalších.

"Pokud chcete naučit své děti, jak zbohatnout", říká Tony Robbins, "naučte je ovládat své peníze, pochopením konceptu složeného úroku společně s tím, jak  peníze vydělávat .“

zdroj: www.businessinsider.com

Upozornění: Výkonnost investičního nástroje dosažená v minulosti není spolehlivým ukazatelem budoucích výnosů. Návratnost původně investované částky není zaručena. 

17.09.2016 Krupa Březák s.r.o.