PŘÍLEŽITOST PRO VŠECHNY INVESTORY

Volba prezidenta USA je velkou příležitostí pro všechny investory. Již devátým dnem po sobě padá hodnota indexu S&P 500, který vyjadřuje tržní cenu pětiset nejvýznamnějších severoamerických společností obchodovaných na burze. Co se děje? Tyto firmy samy o sobě nevykazují ztrátu výkonnosti a zcela jistě nekrachují. Propady trhu má na svědomí nejistota kolem volby nového prezidenta USA. Ve strachu z politické budoucnosti stahují investoři (většinou drobní a nezkušení) své investice z trhu ve větší míře než obvykle a tím uměle sráží tržní cenu firem nejznámějšího indexu.

Jedno je ale jisté. Ať už volby vyhraje Hillary Clinton nebo Donald Trump, ekonomika v USA se nezastaví a po nějakém čase se vrátí i index S&P 500na své původní hodnoty. Až se tak stane, budou ti, kteří nyní z trhu odchází, opět s nadšením a úlevou nakupovat. Budou ale nakupovat draze to, čeho se nyní levně zbavují.

A to je příležitost pro všechny, kteří chtějí koupit kvalitu se slevou a zvýšit tím své výnosy. Mají příležitost právě teď.

Jak takovou příležitost využil v kritickém roce 2008 pro rozmnožení svého bohatství asi nejznámější investor současnosti Warren Buffett, můžete vidět na následujícím grafu. 

obr.zdroj: Yahoofinance.

Upozornění: Výkonnost investičního nástroje dosažená v minulosti není spolehlivým ukazatelem budoucích výnosů. Návratnost původně investované částky není zaručena. 

08.11.2016 Krupa Březák s.r.o.